Естрадиол
Женски хормон, който се образува в яйчника и се секретира в съответствие със съзряването на фоликула. Стойността на естрадиола в кръвта е показател за работата на яйчниците. Изследвания на естрадиол при жените се назначават при нарушения в менструалния цикъл, безплодие, забавяне на половото развитие или при преждевременно полово съзряване, при подозрение за тумор на яйчниците или хипофизата, при ин витро процедури.
LH - хипофизарен хормон
Изследва се при диагностика на менструални нарушения, фертилни проблеми, за следене на овулация и др.
FSH - фоликулостимулиращи хормон е гонадотропин, който се синтезира и секретира от гонадотропните клетки на предния дял на хипофизата (аденохипофиза). Фоликулостимулиращият хормон има ключова роля в регулацията на развитието, растежа, половото съзряване (пубертет); развитието на яйцеклетките при жените и сперматозоидите при мъжете; репродуктивните процеси (размножаване).
Пролактин
Хипофизарен хормон. Повишени стойности се срещат при следните заболявания: пролактином (хормонопродуциращо образувание на хипофизата), хипотироидизъм (намалена функция на щитовидната жлеза), поликистозни яйчници, анорексия, инсулин-индуцирана хипогликемия, адренална недостатъчност, акромегалия, гинекомастия при мъже.